پشتيباني نرم افزار

 

پشتيباني , طراحي در ساعات غير اداري از ساعت 16 الي 21  با شماره همراه: 09103491103

پشتيباني از طريق پيامرسان تلگرام: براي شروع گفتگو کليک فرمائيد    

پيام رسان سروش:   https://sapp.ir/civil_soolepardaz

 

 سؤالات متداول در نرم افزار

 

نحوه‌ي مدل‌سازي سوله با بچه سوله چگونه است؟

درصورتي‌که آيتم بچه سوله خريداري‌شده باشد با اضافه کردن يک دهانه، در رديف دهانه‌ي موردنظر در قسمت "حالت سقف شيب‌دار" جهت شيب سوله مشخص گردد. با تغيير ارتفاع و عرض دهانه مي‌توان مدل موردنظر را به نرم‌افزار معرفي کرد.

منظور از "نوع نشيمن" براي جرثقيل چيست؟

به‌طورکلي دو نوع نشيمن براي جرثقيل وجود دارد کربلي که عملاً يک طره‌ي متصل به ستون است و ديگري نشيمن روي ستون. براي جرثقيل‌هاي بالاي 10 تن و دهانه‌هاي بيشتر از 20 متر توصيه مي‌شود از نشيمن ستوني استفاده گردد.

نحوه مدل‌سازي سوله قوسي چگونه است؟

درصورتي‌که آيتم سوله قوسي خريداري‌شده باشد براي مدل‌سازي آن در قسمت"نوع شيب سقف" در رديف دهانه‌ي مورد نظر سقف قوسي انتخاب شود.

پيغام "چند عضو ضعيف است" در مدل‌سازي سه‌بعدي به چه دليل نمايش داده مي‌شود؟

معمولاً اين پيغام مربوط به برخي اعضاي مدل شده در مدل سه ‌بعدي به‌جز اعضاي اصلي هستند. اين اعضا عمدتاً بادبندهاي سقف هستند که معمولا به دليل طراحي در فشار توسط sap دچار لاغري هستند هرچند آيين‌نامه اجازه مي‌دهد در صورت پيش کشيدگي بادبندها، آن‌ها فقط در کشش طراحي شوند. ديگر اعضاي ضعيف احتمالاً کنسول‌هاي مجازي تعريف‌شده براي اعمال بار جرثقيل است يا تير نعل درگاه. هرچند بهتر است مدل سه‌بعدي درsap نيز بررسي گردد.

پيغام "استرات بين بادبند ضعيف است" در مدل‌سازي سه بعدي مربوط به چيست؟

اين پيغام مربوط به استرات هاي طولي بين ستون‌هاست. براي تغيير مقطع استرات ها به فرم "پيش‌فرض‌ها"، زبانه ي "مهارهاي جانبي" رفته و مقطع اصلاح گردد.

منظور از پيغام زير در قسمت پلان پروژه چيست؟

 

 

در صورتي که براي دهانه هاي مختلف سوله هاي چند دهانه، طول متفاوتي در نرم افزار داده شود پيغام فوق به نمايش در مي آيد. با توجه به اينکه در صورت تفاوت طول دهانه ها، سازه ي سوله نامنظم هندسي خواهد شد؛ بايد ضوابط اضافي مربوط به کنترل نامنظمي در سوله بررسي و کنترل گردد. به علت آنکه در حال حاضر امکان بررسي اين ضوابط در نرم افزار وجود ندارد کاربر بايد خود نسبت به کنترل ضوابط مذکور در فايل سه بعدي SAP اقدام نمايد و از برنامه صرفا براي تهيه ي نقشه و پلان استفاده کند.

با توجه به اينکه ممکن است در محاسبات و اجراي اين گونه از سوله ها  اشکالاتي به وجود آيد؛  پيشنهاد مي شود سوله هاي مذکور به صورت جدا از هم مدل و اجرا شود. ( مانند شکل زير)

 

 

 مشکلات و پيغام‌هاي خطا و راهکارها

هنگام کليک بر روي Activation قفل شناسايي نمي‌شود؟

ستاپ قفل نصب نشده است. احتمالاً آنتي‌ويروس مانع نصب اين فايل‌شده است. ابتدا آنتي‌ويروس را غيرفعال کرده و سپس از پوشه‌ي نصب، فايل موجود در پوشه‌ي ISSetup را نصب کنيد.

هنگام باز شدن Activation نرم‌افزار متوقف‌شده و بسته مي‌شود؟

ورژن 4 و يا بالاتر از نوع کامل روي سيستم نصب نيست. براي حل اين مشکل، بايد اين نرم افزار بر روي سيستم نصب باشد. در ويندوز 8 معمولاً در نصب اتوکد مشکل پيدا مي‌شود که بايدNetframework ورژن بالاتر پاک‌شده و ورژن 4 نصب شود و سپس ورژن 4.5 دوباره نصب گردد.

نرم‌افزار نياز به بروز رساني دارد. زماني که بر روي بروز رساني کليک مي‌شود، دانلود شروع شده ولي در اواخر کار قفل مي‌شود؟

ابتدا نرم‌افزار را End Task کردهو سپس  نرم‌افزار uninstall و ورژن جديد از سايت دانلود شده و مجددا نصب گردد.

در هنگام فعال‌سازي پيغام اتمام مهلت استفاده مي‌دهد؟

با پشتيباني تماس بگيريد.

پس از کليک بر روي new، 3264error مي‌دهد؟

نصب نرم‌افزار با مشکلي مواجه شده است يا نصب چندين بار انجام‌شده است. بايد ابتدا نرم‌افزار را Uninstall کرد و سپس پوشه‌ي soolepardaz را پاک‌کرده و دوباره نرم‌افزار را نصب نمود.

پس از کليک بر روي new، error430 مي‌دهد؟

احتمالاً فايل‌هاي موردنياز در پوشه سوله پرداز دچار مشکل شده‌اند. فايل‌هايي مانند Excel، Access. همچنين احتمال دارد آنتي‌ويروس يا امنيت شبکه در فرايند نصب نرم‌افزارها اختلال ايجاد کرده باشند. آنتي‌ويروس و امنيت شبکه غيرفعال را غير فعال نموده و سپس نصب نرم‌افزارها انجام گيرد و يا در سيستم ديگري نرم‌افزار تست شود.

 

 

 از فعال بودن office اطمينان حاصل کنيد و در صورت عدم حل مشکل نرم‌افزارUninstall شود و سپس پوشه‌ي soolepardaz را پاک‌کرده و دوباره نرم‌افزار را نصب نماييد.

در هنگام بازشده نرم‌افزار error مي‌دهد؟

بررسي شود که ورژن قبلي حتماً uninstall شود و فقط يک ورژن روي سيستم نصب باشد. اگر مشکل حل نشد همه‌ي ورژن هاي روي سيستم پاک‌شده و پوشه‌ي سوله پرداز در درايو نصب‌شده هم پاک‌شده و مجدداً نرم‌افزار نصب گردد. همچنين office و فعال بودن آن چک شود.

هنگام کليک بر روي سوله پرداز پنجره خطاي msi به وجود مي آيد؟

آنتي‌ويروس سيستم و آنتي‌ويروس شبکه (در صورت استفاده از شبکه) غيرفعال گردد.

همچنين اين error مي‌تواند ناشي از جابجايي فايل‌هاي نصب بعد از نصب باشد.

به‌عنوان راه‌حل مي‌توان نرم‌افزار و پوشه‌ي soolepardaz در درايو نصب‌شده را پاک‌کرده و دوباره نرم‌افزار نصب گردد.

فونت‌ها (نوشته هاي نرم افزار) به‌هم‌ريخته يا انگليسي است؟

زبان سيستم در کنترل پنل و از مسير، language ←Administrative ←change system locale به فارسي تغيير دهيد.

فايل sps ذخيره نمي‌شود و هنگام باز کردن پروژه‌ي قبلي وجود ندارد؟

احتمالاً فايل sps ذخيره‌شده است ولي پسوند آن‌که همان.sps است در انتهاي نام فايل وجود ندارد. با اضافه کردن آن و تغيير نام مشکل رفع مي‌شود.

در ويندوز 8 در مرحله‌ي طراحي جرثقيل يا پس‌ازآن نرم‌افزار قفل مي‌شود؟

در تنظيمات کنترل پنل در قسمت تنظيم زبان در بخش format و سپس Addition بجاي مميز (/) نقطه (.) تايپ شود.

در ويندوز8 در فرم ابتدايي دکمه‌ها مشخص نيست و تصوير داراي بزرگنمايي مناسب نيست؟

رزولوشن سيستم را تنظيم کرده، همچنين در disply سيستم درصد بزرگنمايي تنظيم شود. اگر تنظيم درصد فعال نبود تيک آن را فعال کنيد.

در شروع مدل‌سازي error مي‌دهد؟

ورژن sap بررسي شود که مطابق ورژن توصيه‌شده باشد.

 

تنش‌هاي روي اعضا صفر هستند؟

اگر اعضا لاغر باشند تنش صفر مي‌شود که با تغيير ابعاد اعضا، مشکل رفع مي‌گردد. همچنين چک شود که sap فعال باشد، اجراشده و درست‌کار کند.

هنگام مدل‌سازي در sap و شروع محاسبات، تنش‌ها نمايش داده نمي‌شود و sap پيغام مي‌دهد؟

احتمالاً نام فولدر يا درايو محل ذخيره‌سازي پروژه فارسي است. با تغيير محل ذخيره‌سازي در فولدري با نام و آدرس لاتين مشکل حل خواهد شد.

برخي تيرها در sap ترسيم نشده است و بارگذاري ساير تيرها هم کامل نيست؟

ممکن است برخي از اعداد ورودي به نرم‌افزار مناسب نباشد. براي مثال بار مرده سقف صحيح باشد و همچنين فاصله سوله از سازه‌هاي مجاور صفر نباشد.

در ابتداي ترسيم نقشه error مي‌دهد؟(error430)

ورژن Autocad بررسي شود. همچنين امکان دارد سوله پرداز 32 يا 64 به‌اشتباه روي سيستم نصب‌شده باشد. همچنين فولدر به زبان فارسي نباشد. تراز جرثقيل نيز صفر نباشد.

 

 

تماس با ما

اگر برای خرید یکی از بسته های نرم افزار سوله پرداز پرسشی در ذهن دارید یا مایلید با واحدهای پشتیبانی فنی، طراحی سازه ، خرید نرم افزار ارتباط برقرار کنید؛ همین حالا می‌توانید با ما تماس بگیرید

Close